• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,04
 • ALTIN
  %0,22
 • BIST
  %-0,89
Kent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak’a, jüri özel ödülü

Kent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak’a, jüri özel ödülü

Dünya Bilim ve Sanat Akademisi’ne, 2008 yılında da Akademinin mütevelli heyetine seçilen ilk Türk olan Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak Academic Hospital Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra İstanbul Kent Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır.

2006 yılında TBMM üstün hizmet ödülü almaya hak kazanan Sayın Kavak, Temmuz 2017 yılında İsviçre’de gerçekleşen liderler zirvesinde Avrupa Kalite ödülünü almaya layık görülmüştür. Oxford tarafından 2016 yılının en iyi hastane ve en iyi hastane yöneticisi ödüllerini almaya hak kazanmıştır.

Başarılarla ve ödüllerle dolu kariyerine bir yeni ödül daha ekleyen Sayın KAVAK, TÜMBİFED Jüri Özel Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

2019 yılında bir grup bilim, kültür ve sanat insanı tarafından kurulan TÜMBİFED Akademi Kültür ve Bilim Komisyonu hızla değişen ve dönüşen bir dünyada tüm insanlığa ve doğaya olumlu katkılarda bulunmayı amaçlayan projeler ve eğitim çalışmalarıyla hizmet vermektedir.

Akademi Kültür ve Bilim Komisyonu’nun ana amaçları başta Türkiye ve komşu ülkeler olmak üzere, tüm insanların sağlık, eğitim ve yaşam kalitesini yükseltmek için toplumun doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak ve araştırma gruplarının gerçekleştireceği projeler ile sorunlara çözümler getirilmektedir.

Sayın KAVAK ‘’TÜMBİFED Jüri Özel Ödülü’nü’’ alırken duygularını şöyle ifade etti:  ‘’Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Değerli Jüri Üyeleri, Jüri Özel Ödülünü almaya hak kazandığım için çok mutluyum, çok gururluyum. 2 gün önce babalar gününü kutladık, her babalar günü olduğu gibi babamı bir kere daha hatırlayarak düşündüm hayatımı hangi iki erkeğe borçluyum diye. Biri benim dünyaya gelmemi sağlayan rahmetli babam. Diğeri de Türk kadınlarının bugünlere gelmesini sağlayan Atatürk. O olmasaydı hic bir yere gelemezdik, ruhları şad olsun hepsinin.

Ünlü bir düşünüre sormuşlar başarınızı neye borçlusunuz diye, önüme catallı bir yol çıktığında her zaman daha az geçilmiş yolu seçtim demiş. Başarı mücadeleyi gerektiriyor. Mücadelenin sonunda başarı geliyor. Son sınıf öğrencilerine son derste her zaman şunu söylüyorum. Hiçbir zaman para ya da mevki için çalışmayın, her zaman başarı için çalışın. Çünkü başarı için çalışırsanız bu size zaten para ve mevki getirecektir. Umuyorum bu temennim ülkemiz için de geçerli olsun, daha birçok başarıyı hep beraber görelim ve yaşayalım, tekrar çok tesekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum.’’dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM