• DOLAR
  %1,15
 • EURO
  %1,54
 • ALTIN
  %0,68
 • BIST
  %-0,33
Hastanelerde ölüm saçan sahte dezenfektan haberimiz büyük ses getirdi

Hastanelerde ölüm saçan sahte dezenfektan haberimiz büyük ses getirdi

Üsküdar Gazatesi’nde, Merkez İlaç Fabrikası Sahibi Mehmet Şapçı’nın hastenelerde ölümlere sebep olan dezenfektanlar için yaptığı açıklama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dikkate alınarak, kanunlaştırıldı.

Merkez İlaç Fabrikası Sahibi Eczacı Mehmet Şapçı’nın, Üsküdar Gazetesi Sahibi Dr. Adnan Odabaş’ı ziyaret ederek, hastanelerdeki ölümlerin %30’una sebep olan merdivenaltında üretilen dezenfektanlar için yaptığı açıklama, büyük ses getirdi.

İşte, Üsküdar Gazetesi’nde yayınlanan o haber…

Üsküdar Gazetesi’nde yayınlanan haberi Dr. Adnan Odabaş, bizzat Cumhurbaşkanı Reecp Tayyip Erdoğan’a götürerek konu hakkında geniş bilgi vermişti. Erdoğan, Şapçı’nın açıklamasını bir ihbar kabul ederek detaylı araştırmalar yaptırmış ve sağlık alanındaki bu önemli konuyu Başkanlık kararnamesiyle, merdivenaltlarında dezenfektan üretilemeyeceğini, bu üretimin ilaç üretimine sahip olan fabrikalarda üretilmesi konusunda kararname yayınladı.

Merkez İlaç Fabrikası Sahibi Eczacı Mehnmet Şapçı, yıllardar verdikleri bu mücadelede istediği başarıyı elde etmiş ve Üsküdar Gazetesi’ne de yaptığı yayınlardan dolayı teşekkür etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KARARNAMESİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bakanlıklara Bağlı İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yeni kararnamede, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 353’üncü maddesi, “Sağlık Bakanlığı, merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatından oluşur.” şeklinde değiştirildi. Ayrıca 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 371’inci maddesinden sonra gelmek üzere “Bakanlık, yurt dışı teşkilatı kurmaya yetkilidir.” ifadesi eklendi.

Öte yandan kararnameyle daha önce Halk Sağlığı Kurumunun görev ve yetkisinde olan, insan vücuduna doğrudan temas eden biyosidal ürünler, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna geçirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM