• DOLAR
  %1,15
 • EURO
  %1,54
 • ALTIN
  %0,68
 • BIST
  %-0,33
2. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyum açılışı yapıldı

2. Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyum açılışı yapıldı

Uluslararası Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu’nun 2’ncisi bu yıl “Çocuk Kütüphanelerinde Okul Öncesi Dönem” temasıyla Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Açılışı gerçekleşen sempozyuma, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ,Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Çelen, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Asiye Kakırman katıldı.

Sempozyumda konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bu yılki sempozyumda özel bir konu daha seçilmiş, okul öncesi dönem. Gerçekten çok özel bir sempozyum bu yönüyle de. İşin içerisinde çocuk var, kitap ve kütüphane var, bir de okul öncesi daha doğumdan örgün eğitime kadar dönemi kapsayan çok özel bir dönem var. Dijital dünya kitapların, kütüphanelerin biraz saltanatını sallar gibi yapsa da kitabın yerini hiçbir şey tutamaz. Bu işin sadece bakanlık, üniversiteler, milli eğitim gibi kurumların değil toplum olarak hepimizin işin içinde olmamız gerektiğine inanıyorum. Bunun diğer ayağı da yerel yönetimler. Üsküdar Belediyesi olarak Nevmekân kütüphanelerimiz hamd olsun güzel bir örnek teşkil ediyor. Ve İnşallah sayısını artırmaya devam edeceğiz. 2020 yılının ilk aylarında Nevmekân kütüphanelerimizin 3.’sünü açıyoruz. Selimiye Hamamı’nı Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden tahsis aldık. Şu anda restorasyonunu tamamlamak üzereyiz. Oraya da İnşallah Nevmekân Selimiye adıyla güzel bir kütüphane açacağız Şimdiden hayırlı olsun. Bizler biliyoruz ki belediyeler yol, park, temizlik yapar. Ama bizim için bunlardan daha önemlisi çocuklarımızın geleceğine dair yaptığımız hamlelerdir. Biz bu anlayışla görevlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Bilgi evlerimiz, gençlik merkezlerimiz, YÖK onaylı Çocuk Üniversitemiz var. Çocuklarımız, ailelerimiz mutlu bizler de mutluyuz” şeklinde konuştu.

Sempozyum 16-18 Ekim 2019 tarihleri arasında Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde seminerler, atölyeler ve resim sergileri ile devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM