• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,04
 • ALTIN
  %0,22
 • BIST
  %-0,89
Binali Yıldırım, Ümraniye’de aşure dağıttı

Binali Yıldırım, Ümraniye’de aşure dağıttı

Ümraniye Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle her yıl geleneksel hale getirdiği aşure dağıtım programlarının ilkini Alemdağ Caddesi’nde AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirdi. Kazanın başına geçen Binali Yıldırım ve Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Paylaşmanın, kardeşliğin ve bereketin simgesi olan aşure; bu yıl da Ümraniye Belediyesi tarafından özenle hazırlanan kazanlarda kaynamaya başladı. İlahi rahmet ve bereket ayı olan Muharrem ayı’nda ustalar tarafından hazırlanan aşureleri tatmak isteyen vatandaşlar Alemdağ Caddesi’ne akın etti. Aşure dağıtım programına AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Kaymakamı Cengiz Uysal, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Av. Ziya Durmuş Çiftçioğlu, Ümraniye İlçe Müftüsü Muharrem Gül, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi ile başlayan program ilahi ve kasidelerle devam etti.

Aşure pişirme ve ikram programında bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Yine bir Muharrem Ayı’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her sene olduğu gibi bu senede kazanlarımız yakıldı, malzemelerimiz dualar eşliğinde aşure olmak için kazanlardaki yerini aldı. Birlik ve beraberliğimizin sembolü olan aşurelerimizi pişirip, siz komşularımıza ikram edeceğiz. Ümraniye Belediyesi ailesi olarak, bu geleneğin her yıl devam etmesi için elimizden geleni yapacağız. Ülkemizin zorlu bir dönemden geçtiği bugünlerde bir olduğumuzu hissetmek, her zorluğun üzerinden geleceğimizin en büyük kanıtı oluyor. Bugün bu organizasyonda yer alarak, aşuremizden nasiplenen komşularımıza afiyet olsun dileklerimi iletiyor, Muharrem ayı’nın size ve sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım yaptığı konuşmada, “Kerbela’yı ayrışma değil, kaynaşma günü olarak kabul etmemiz lazım. Farklı mezheplerden, farklı meşreplerden olabiliriz. İnançlarımız, fikirlerimiz, görüşlerimiz farklı olabilir. Ama unutmayalım ki, hüzünlerimiz, acılarımız birdir. Son bir ayda yaşadığımız yangınlarla, kuzeyimizde yaşadığımız sel felaketiyle bunu bir kez daha gördük. Bizi başkalarından ayıran da budur. Devletimiz, tüm gücü ve imkânlarıyla bu üzüntüleri, felaketleri yaşayan vatandaşların yanında oldu. Yangın ve sel bölgesine gittim. Oradaki vatandaşlarımızın acılarını paylaştık. Biz büyük bir devletiz. Zorlukları birlikte aşabilen bir milletiz. Böyle bir milletin evladı olduğum için gurur duyuyorum. Bu vesileyle belediye başkanımız İsmet Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bolluk ve bereketin simgesi olan aşure gününde bizleri bir araya getirdi. Sağ olsun, var olsun. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM