• DOLAR
  %0,18
 • EURO
  %0,36
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %-1,44
Oğuz Çepni Boyu Dernekler Federasyonu 1. Olağan Kongresi büyük katılımla yapıldı

Oğuz Çepni Boyu Dernekler Federasyonu 1. Olağan Kongresi büyük katılımla yapıldı

Türkiye’de kuruluş aşamasında en fazla derneklerinin birleşerek kurduğu Oğuz Çepni Boyu Dernekleri Eğitim Araştırma Dayanışma Kalkınma ve Kültür Federasyonu Kurultayı (Genelkurulu) Üsküdar Belediyesi Mehmet Çakır kültür merkezi Çengelköy Üsküdar adresinde 19 Mayıs 2022 perşembe günü Türkiye nin her yerinden gelen kalabalık ve coşkulu 250 Delegemizin katılımıyla yapıldı.

Bünyesinde Konfederasyonu başkanı, Oniki Federasyon başkanı, 60 dernek başkanı, Siyasetci, Sanayici, İşadamları, Eski Bakan ve Milletvekilleri, Emekli Askerler ve polis Müdürleri, Öğretim üyeleri, Bürokratlar, Stk Başkanları, Siyasetciler, Belediye başkanı ve eski Belediye başkanları, Esnaf, Sanatcı, Sporcu herkesimden Oğuz Çepni Boyu mensuplarını barındıran Oğuz Çepni Federasyonu son yıllarda kurulmuş en ciddi Stk olarak kurulmuş bulunuyor.

Kongre kurucu genel başkan Harun Özdemir in açılış konuşması ile açıldı. Divan başkanlığına tecrübeli Stk cı lardan Yaşar Saka, Divan üyeliklerine Sırrı Oğuz, Hüseyin Koca, İsmail Özdemir ve Hürriyet Cemal Özkaynak seçildiler.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından Gündem maddelerine geçildi. Faaliyet raporu, Mali ve tahmini bütçe ler görüşülüp oybirliği ile kabul edildi. Diğer maddeler görüşülüp oybirliği ile kabul edildi, Görüş ve öneriler kısmında Türkiye’nin her bölgesinden gelen katılımcılar söz alıp öneri ve görüşlerini beyan ettiler.

Katılıma başta Giresun, Trabzon, Ordu, Samsun, Amasya, Sinop, Rize, Tokat, Çorum, Kastamonu, Çankırı, Düzce, Bolu, Sakarya, Bursa, izmit, İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Niğde, Erzurum, Van, Tekirdağ, Muğla, Aydın, Denizli, Antalya, Ankara, Adana, Mersin, Kayseri, Aksaray, Nevşehir, Hatay, Diyarbakır, Şanlı Urfa, Artvin, Gaziantep, Kahramanmaraş Gümüşhane, Bingöl, Tekirdağ, Mersin, Zonguldak, Elazığ, Sivas olmak üzere Türkiye’nin bir çok ilinden katılım ile yurtdışında Bakanlar, Bulgaristan Yunanistan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Mekedonya Karadağ, İran (güney Azerbaycan)Irak, Suriye, Türk Cumhuriyetleri’den katılan Çepni boyuna mensup vatandaşlar ve Delegelerin büyük ilgi gösterdiği ve coşkulu şekilde geçen seçimlerde kurucu genel başkan Harun Özdemir yeniden genel başkan seçilerek güven tazeledi.

Yeni yönetim kurulu 51 kişi ile Türkiye nin her yerinden oluşturulan yönetim listesiyle yola devam dedi.
Federasyonun yönetiminde Türkiye nin her yerinden yöneticilerin olması dikkat çekti. Ayrıca kongrede danışma onur kurulu üyeleri seçildi. danışma onur kurulu üyelerinin isimleri dikkatlerden kaçmadı.

Kongre sonrası 1000 kişilik üst düzey Stk, İş Dünyası, Sanat ve Spor camiasından ve halkımızın katılımı ile yemekli Kuruluş Gecesi düzenlendi. Gecede Dorukkiriş halk oyunları ekibi, TRT Kemençe sanatcısı Umut Ayvaz, Tulum Sanatcısı Filiz İlkay BALTA, Saz sanatçısı Emrah ÇOLAK, Saz sanatçısı Doğuhan Karasu, Karadeniz yerel sanatcısı Cesi, Org sanatcıları, Dizi oyuncuları sahne alıp davetlileri coşturdu.

Genel Başkan seçilen Harun ÖZDEMİR ve Üsküdar belediye başkanı sayın Hilmi TÜRKMEN geçenin anlamı ve önemini anlatan konuşmalar yaptılar.

Oğuz Çepni Boyu Dernekleri Federasyonu kongresi ve Gecesi ile kuruluş aşamasından bu güne katkı yapanlara günün anısına PLAKET takdimi ile devam etti.

Son yıllarda Stk ların böyle yoğun ilgi ve katılım sağladığı en görkemli kongre lerden biri gerçekleşti. Milletimize Devletimize ve Çepni boyumuz ile bölgemize hayırlı olsun diyor üstün başarılar dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM