• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,04
 • ALTIN
  %0,22
 • BIST
  %-0,89
Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Güvenlik Toplantısı Yapıldı

16 Nisan 2017 Pazar Günü yapılacak olan Anayasa Değişikliğinin Halkoyuna Sunulması Seçimi, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında “Seçim Güvenlik” toplantısı Beylerbeyi Polis Evi’nde yapıldı.
Kaymakam Mustafa Güler’in daveti ve başkanlığında yapılan sabah kahvaltısından sonra toplantı yapıldı. Toplantıya, Birinci İlçe Seçim Kurulu Başkanı Emin Doğanay, İkinci İlçe Seçim Kurulu Başkanı Ali Sadık Taştepe, Üçüncü İlçe Seçim Kurulu Başkanı Servet Kartal,  İl Emniyet Müdür Yardımcısı Turgay Aytepe, İlçe Emniyet Müdürü Gürhan Kaya, İlçe Emniyet Güvenlik Büro Amiri Samet Kırık, İlçe Seçim Müdürü Yıldıray Akın, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, BBP Üsküdar İlçe Başkanı Çoşkun Çelen, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan, MHP Üsküdar İlçe Başkanı Hakan Aslan, Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü ve HDP Üsküdar İlçe Başkanı Ayfer Çelik, katıldı.

KAYMAKAM GÜLER: REFERANDUM DEMOKRATİK ORTAMDA SÜRDÜRÜLMELİ

Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Mustafa Güler, 16 Nisan 2017 Pazar Günü yapılacak olan Anayasa Değişikliğinin Halkoyuna Sunulması Seçiminin propaganda sürecinin güven içerisinde, karşılıklı hoşgörü ve diyalog içerisinde yürütülmesi, milli iradenin sandığı tam olarak yansıtması, yanlış anlamalara ve anlaşmazlıklara meydan verilmeden sürdürülmesinin, ilçemizde öteden beri süren hoşgörü ortamı, anlayış, birlik ve beraberliğin sürdürülmesinin önemini vurguladı. Güler, “Amacımızın referandumun demokratik ortamda sürdürülmesinin sağlanması olduğunu” ifade etti.

SESLİ PROPAGANDA UYARISI

Güler, şunları söyledi, “İlçe Parti teşkilat binaları, mahalle temsilcilikleri irtibat büroları, açık ve kapalı toplantı alanları dışına afiş ve pankart asılmaması, bu konuda tüm siyasi partilerimizin duyarlı olmasının şehrimizin gereksiz olarak çevre kirliliğine maruz kalmaması için bu hususun çok önemli olduğunu, duyarlı davranmamız halinde aynı zamanda kaynak israfını önleyeceğimizi de ifade etti. Seçim irtibat bürolarının açılması halinde adres, telefon ve çalışan bilgilerinin Kaymakamlığımıza verilmesinin güvenlik açısından önemlidir.” Araç konvoyu siyasi partilerimiz tarafından oluşturulması halinde güzergahlarının önceden Emniyet Müdürlüğü’ne bildirilmesinin trafik ve can güvenliği açısından çok önemli olduğun altını çizen Güler, “Araçlarla yapılan sesli propagandalar sırasında hoparlörlerin seslerinin çok açık olmaması böylece gürültü kirliliğine mahal verilmemesi gerektiğini” belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM