• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,04
 • ALTIN
  %0,22
 • BIST
  %-0,89
Tansu Çiller dönemindeki DYP’li il ve ilçe başkanları Üsküdar’da buluştu

Tansu Çiller dönemindeki DYP’li il ve ilçe başkanları Üsküdar’da buluştu

HABER-KAMERA: OĞUZHAN KAPLAN

Eski Başbakan Tansu Çiller döneminde görev yapan yaklaşık 30 il ve ilçe başkanı Üsküdar’da buluştular. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun babası ve DYP Gaziosmanpaşa eski İlçe Başkanı Hasan Soylu’nun da katıldığı yemekli toplantı, eski ilçe başkanlarından  işadamı Mustafa İyi’nin Çengelköy’de yeni açtığı Chacha Balık Restaurant’da gerçekleştirildi.

Doğru Yol Partisi (DYP)’li İstanbul il ve ilçe başkanları Üsküdar’da biraraya gelerek hasret giderdi. Yaklaşık 30 yöneticinin biraraya geldiği toplantı, başkanlar aktif siyasette olduğu yıllardaki anılarını paylaştılar. Toplantıyı organize eden Çengelköy Chacha Balık Restaurant‘ın sahibi ve DYP eski İlçe Başkanı Mustafa İyi, Üsküdar TV‘ye verdiği özel röportajda, “Toplantının, yeni kurulan ve kurulacak olan partilerle hiçbir ilgisi yoktur. Biz, arkadaşlarımızla zaman zaman biraraya gelip siyasi değerlendirmeler tabi ki yapıyoruz. Ancak, bu toplantıda Doğru Yol Partisi’nde birlikte ilçe başkanlığı yaptığımız, daha sonra il başkanı ve genel başkanımız olan, şu anda AK Parti kabinesinde İçişleri Bakanlığı yapan değerli kardeşimiz Süleyman Soylu‘nun babası, büyüğümüz; fikirlerinden her zaman istifade ettiğimiz Hasan Soylu beyefendi de bulunmaktadır. Davetimize icabet eden yaklaşık 30 il ve ilçe başkanlığı görevlerinde bulunmuş dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni açtığımız bu mekanda kendilerini ağırlamaktan büyük onur ve gurur duydum” dedi.

HASAN SOYLU: ATATÜRK İLKELERİNE EN ÇOK HİZMETİ MERKEZ SAĞ PARTİLER YAPMIŞTIR

DYP Gaziosmanpaşa eski İlçe Başkanı ve il başkan yardımcısı görevlerinde bulunan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun babası Hasan Soylu da, siyasi tecrübelerini paylaşırken toplantıya damgasını vuran ve Türk siyaseti alanında ses getirecek bir açıklama yaptı. Soylu’nun, “Atatürk’ün son Başbakanı, Demokrat Parti’nin, daha sonra Cumhurbaşkanı olan Celal Bayar’dı… Atatürk’ün mumyalanmış olarak 15 yıl bekletilen cesedini Ankara’ya anıt mezar yaptırarak nakleden Demokrat Parti’li Başbakan Adnan Menderes’di… Atatürk’ü Koruma Kanunu’nu çıkaran yine Demokrat Parti’li Başbakan Adnan Menderes’dir… CHP’nin, Demokrat Parti, Adalet Partisi ve Doğru Yol Partisi gibi ülkeye büyük hizmetler vermiş ve vermeye devam eden sağ partilere Atatürk üzerinden söyleyecek hiçbir sözü yoktur. CHP sadece Atatürk’ün ismini kullanmaktadır” sözü davetliler tarafından takdirle karşılandı.

CHP’Lİ İLHAN KESİCİ’NİN YILLAR ÖNCE YAPTIĞI AÇIKLAMA DAVUTOĞLU VE BABACAN’IN PARTİSİ’NİN GELECEĞİNİ TARİF ETTİ

İlçe başkanları, Ahmet Davutoğlu‘nun yeni kurduğu Gelecek Partisi ile Ali Babacan‘ın da kurma hazırlığı içerisinde olduğu partilerin gelecekleri konusunda, beyin fırtınası yaparken, CHP Milletvekili, eski Devlet Planlama Müsteşarı ve Demirel ailesinin damadı olan İlhan Kesici‘nin bir açıklaması, toplantıda büyük ilgi uyandırdı.

İlhan Kesici, DYP genel başkanlığına aday olduğunda kendisine destek vermek için ziyaretine giden bir grup parti yöneticisine çok önemli bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamayı DYP eski ilçe başkanı Dr. İsmail Alioğlu şöyle aktardı, “Bir işi küçük kurarsın büyütürsün, bitkiyi küçük ekersen büyütürsün. Canlılar da hep küçük doğar, büyür. Doğanın kanunu budur. Ama, siyasette bunun tersi işler. Siyaset büyük doğar küçülür, küçülen siyasette bir daha büyümez. Hele ki, küçük doğarsa hiç büyümez.” Kesici‘nin yıllar önce yaptığı bu açıklama, Davutoğlu ile Babacan‘ın partilerinin geleceğine şimdiden ışık tutar nitelikteydi.

Toplantıya, başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun babası eski ilçe başkanı Hasan Soylu, eski il başkanı Faik İçmeli, ilçe başkanları Mustafa İyi, Adnan  Odabaş olmak üzere Recep Sözeri, Ömer İçmeli, İrfan Acar, Ömer Gökhan Albayrak, Sefa Dönmez, Şahin Şeker, Emin Akburak, İsmail Alioğlu, Hasan Çelik, Saim Öztürk, İskender Duriç, Osman Aydemir ile yaklaşık 30 yönetici katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM