• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %0,91
 • ALTIN
  %1,03
 • BIST
  %-1,18
Üsküdar’da yüzlerce taksici kan vermek için kuyruk oluşturdu

Üsküdar’da yüzlerce taksici kan vermek için kuyruk oluşturdu

Üsküdar Belediyesi olarak Kızılay ve Emeğe Saygı Platformu işbirliğinde taksicilerin başrolde olduğu bir kan bağışı seferberliği başlattık.  Bu kapsamda Üsküdar’daki yüzlerce taksici Harem sahilinde kurulan Kızılay çadırı önünde kan vermek için uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Düzenlenen bağış seferberliğine katılım sağlayan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar Belediyesi olarak Kızılay’ın kan stoklarının azaldığı bilgisini aldığımız andan itibaren çorbada bizim de tuzumuz olması için hızla harekete geçtik. Başlattığımız seferberlikle hiç tanımadığımız insanlara kan veriyoruz. Bu anlayış, bizi biz yapan değerlerin bir yansımasını oluşturuyor. Bu anlayış, yarınlara umutla bakmamızı temin ediyor. Bir ünite kan en az 3 kişiye can oluyor. Taksici kardeşlerimizin bu yöndeki duyarlılığını çok kıymetli buluyoruz. Çünkü onlar İstanbul’da her anın bekçileri. Yaşamın gündemini onlar takip ediyor. Seferberliğimiz taksici kardeşlerimiz aracılığıyla dalga dalga yayılacak, yaratmak istediğimiz kan bağışı farkındalığımız da giderek daha geniş kitlelere ulaşacak. Hem Kızılayımızı hem Emeğe Saygı Platformumuzu hem de bu seferberlikte emeği geçen taksici kardeşlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmasında taksicilere müjde veren başkan Türkmen, “Bugün burada kan bağışı için uzun kuyruklar oluşturan taksicilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Önümüzdeki günlerde teşekkür mahiyetinde kendilerini Valide Sultan Gemisi ile Yassıada turuna çıkaracağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM