Üsküdar Gazetesi
ÜSMEK mezunları törenle sertifikalarını aldı
Sosyal Medyada Paylaş
1 Temmuz 2022
Üsküdar Gazetesi

ÜSMEK mezunları törenle sertifikalarını aldı

Üsküdar Belediyesi olarak bireylerin bilgi ve yetkinliklerinin geliştirilmesine katkı sağlamak, kişisel birikimlerini artırmak, meslekî ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, istihdam sağlamak amacıyla Üsküdarlıların hizmetine sunduğu ÜSMEK’te (Üsküdar Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) mezuniyet coşkusu yaşandı.

16 farklı kurs merkezinde, Müzik ve Gösteri Sanatları, Sanat ve Tasarım, Kişisel Gelişim, Seramik ve Cam, El Sanatları, Giyim Üretim Teknolojileri, Yabancı Dil gibi 72 alanda 3700 programda verilen eğitimleri tamamlayan kursiyerler, Validebağ Korusu’nda düzenlenen ÜSMEK Yıl Sonu Şenliği ve Pikniği’nde sertifikalarına kavuştu.

Yıl sonu şenliğine Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, ÜSMEK yetkilileri ve kursiyerleri katılım sağladı.

Başkan Türkmen, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bugün tam 16 merkezimiz var. 18 alanda hizmet veriyoruz. 266 programımız bulunuyor. Gösterdiğiniz ilgi, özveri ve katılım da ve bizi motive ediyor. ÜSMEK’ler siz takip ettikçe, talep ettikçe büyüyecek. Biz, bileğimizde bir altın bileziğimiz olsun isteyen bir toplumuz. Meslek sahibi olmanın önemine, erdemine inanırız. Bu süreci kolaylaştırmak da başka kurumlarla birlikte biz yerel yönetimlere de düşüyor. Biz de bu talebi doğru projelerle karşıladığımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2021 Haber Teması